Iepirkumu grozs  

 preces grozā: 0

+371 27071888

 darba dienās 10:00 - 17:00

krievu latviešu
Ieeja klientiem
lietotājvārds 
parole 
Vai aizmirsāt paroli?
 
  paplašinātā meklēšana
Preču kategorijas:
 Jaunās preces
 GAURA Luxury
 Gaura Gold
 Kaklarotas
 Auskari
 Aproces
 Gredzeni
 Kuloni
 Piespraudes
 Mix-Dizains
 Mix-Dizains aproces
 Mix-Dizains auskari
 Dāvanu komplekti
 Dāvanu kārbiņas
 Dāvanu karte
 Kāju aproce
 Bērniem
Viss par pērlēm:
  Pērļu vēsture
  Pērļu veidi
  Pērļu audzēšana
  Kā izvēlēties pērles
  Pērļu kaklarotu veidi
  Kā kopt pērles
  Kaut kas interesants...
 
KAUT KAS INTERESANTS...

KAUT KAS INTERESANTS...

Vienai no slavenākajām pērlēm pasaulē (šis fakts ir fiksēts Ginesa rekordu grāmatā) ir dots vārds Le Grand (Lielā), un reiz tā piederēja Napoleonam. Pērle izceļas ar savu lielumu – tā sver vairāk par 20 gramiem. Mūsdienās šī pērle maksā vairāk nekā 2 500 000 ASV dolāru.

Viena no lielākajām pērlēm, kas arī pieminēta Ginesa rekordu grāmatā, sver gandrīz 100 gramu un ir vairāk nekā 4 500 000 ASV dolāru vērta.

Visneticamākā forma ir tā saucamajai Allāha pērlei. Tā ir garena un rievota, gluži kā cilvēka smadzenes, un sver vairāk par 6 kilogramiem. Šīs pērles vērtība tika lēsta vismaz 40 miljonu ASV dolāru apmērā, bet tās īpašnieks to nolēma atdot muzejam. Viņš uzskata, ka kaut kam tik izcilam ir jābūt visas tautas īpašumam un glabāt to privātā kolekcijā ir zaimošana.

Pērle “Piligrims” (spāņu La Peregrina) ir slavena ar savu gandrīz ideālo olas formu.

Reizēm gliemenē iekļūst uzreiz vairāki smilšu graudiņi vai citi svešķermeņi. Tad rodas vairākas pērles, kas var saaugt cita ar citu. Viens no šādiem pasaulē pazīstamiem dabas radītiem veidojumiem ir 9 saaugušu pērļu krusts.

Senatnē cilvēki ticēja, ka pērles kļūst nespodras, ja to īpašniekam ir netīra sirdsapziņa, ja viņš izdarījis kaut ko nosodāmu. Piemēram, Krievijas vēsturē ir zināms tāds gadījums: Ivanam Bargajam bija brīnumskaistām ziemeļu pērlēm rotāts zizlis. Un, lūk, reiz pērles pēkšņi “apdzisa”. Māņticīgajam caram zizlis bija tikpat kā viņa varas simbols, tāpēc viņš strikti pavēlēja atjaunot tā sākotnējo spīdumu. Izpildot pavēli, pērles tika noņemtas no zižļa, uzvērtas uz vaskota diega un nekavējoties nogādātas Keretas ciemā Karēlijā. Šajā ciemā dzīvoja zintnieks, kas prata atjaunot “apdzisušu” pērļu spīdumu un zaigojumu.

одна из молодых девушек должна была надеть присланное ожерелье на шею и купаться с ним в реке сто и одну ночь

Lai paveiktu šo grūto uzdevumu vienai no jaunajām meitenēm bija jāpeldas upē simt un vienu nakti ar atsūtīto pērļu virteni kaklā. Cita šīs leģendas versija vēsta, ka Ivana Bargā zizlis 101 reizi tika iemērkts ziemeļu upju ūdenī, lai nespodrās pērles atkal atgūtu spožumu. Bet, lai kā tas arī būtu noticis, zizlis caram atpakaļ nogādāts tā sākotnējā krāšņumā.

  augš

informācija:
 Par kompāniju
 Kvalitāte
 Garantija
 Samaksa un piegāde
 Bieži uzdodamie jautājumi
 Reģistrācija
 Kontakti
ATGRIEŠANAS GARANTIJA 
 
Copyright © 2008-2024