Iepirkumu grozs  

 preces grozā: 0

+371 27071888

 darba dienās 10:00 - 17:00

krievu latviešu
Ieeja klientiem
lietotājvārds 
parole 
Vai aizmirsāt paroli?
 
  paplašinātā meklēšana
Preču kategorijas:
 Jaunās preces
 GAURA Luxury
 Gaura Gold
 Kaklarotas
 Auskari
 Aproces
 Gredzeni
 Kuloni
 Piespraudes
 Mix-Dizains
 Mix-Dizains aproces
 Mix-Dizains auskari
 Mix-Dizains kuloni
 Dāvanu komplekti
 Dāvanu kārbiņas
 Dāvanu karte
 Kāju aproce
 Bērniem
Viss par pērlēm:
  Pērļu vēsture
  Pērļu veidi
  Pērļu audzēšana
  Kā izvēlēties pērles
  Pērļu kaklarotu veidi
  Kā kopt pērles
  Kaut kas interesants...
 
PĒRĻU VEIDI

Juvelierakmens – pērles

Pērle ir veidojusies, citām uz cita uzslāņojoties perlamutra kārtām. Jo biezāks ir perlamutrs, jo skaistāka pati pērle. Dabiskās pērles ir izaugušas bez cilvēka līdzdalības, kad kāds svešķermenis ir nejauši iekļuvis gliemenē un pakāpeniski pārklājies ar tās mantijas dziedzeru izdalīto čaulas substanci. Tā kā dabiskās pērles pieder pie visretāko dārgakmeņu kategorijas, tām ir arī atbilstoša cena. Mūsdienās vairums pārdošanā esošo pērļu ir kultivētas. Kultivētās pērles tiek audzētas ar cilvēka palīdzību. Gliemenē tiek implantēts svešķermenis – sīks perlamutra gabaliņš jeb lodīte, un pēc tam sāk veidoties pērle – tieši tāpat kā dabiskos apstākļos.

Kultivētās pērles

Ir maldīgi uzskatīt, ka kultivētas pērles ir mākslīgas. Pērļu kultivēšana ir visai sarežģīts un smalks process, kas prasa 3 līdz 8 gadus. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar pērļu audzēšanu, nav gandrīz nekādas iespējas ietekmēt pērles augšanu un galīgo izskatu; nevienam nav zināms, kāda būs gatavā pērle, un neviens nevar būt drošs par to, ka molusks neizstums svešķermeni priekšlaikus. Turklāt nebūt ne visas izaudzētās pērles atbilst noteiktajiem kvalitātes standartiem, un šajā riskantajā uzņēmējdarbības veidā ir jārēķinās ar diezgan lielu brāķa procentu. Galīgais iznākums būtībā ir atkarīgs tikai no dabas.

Saldūdens jeb upes pērles

Saldūdens jeb tā saucamās “upes” pērles aug upes vai ezera ūdenī un pat vecajos Ķīnas rīsa laukos. Tā kā šos laukus klāj ūdens, tur moluskiem ir visai labvēlīgi dzīves apstākļi, kas tiem ļauj ātri vairoties un izaudzēt lieliskas pērles.

Saldūdens pērles ir ļoti iecienītas to dažādās formas, krāsas un lieluma dēļ. To diametrs var būt no 2 līdz 8 milimetriem, bet parasti tās ir 4 līdz 6 milimetrus lielas. Ļoti reti gadās, ka kultivētās saldūdens pērles ir lielākas par 10 milimetriem.

Atšķirībā no sāļo ūdeņu pērlēm saldūdens pērlēm nav lodītes, ap kuru veidojas perlamutra slāņi. Izņēmums ir pērles, kas lielākas par 10 milimetriem. Pēc pusotra gada pērle ir izaugusi apmēram 3 milimetrus liela, bet pēc trim gadiem var būt jau 7 milimetru diametrā. Ja ir vēlēšanās iegūt lielāku pērli, jāgaida vēl 4 gadi. Parasti šīs pērles ir baltā, krēma, šampanieša, oranži sārtā, violetā vai brūnā krāsā. Arī to forma var būt dažāda – no ovālas, olveida vai pilienveida līdz kartupelim līdzīgai. Liels retums ir pilnīgi apaļas, lielas pērles.

Jūras pērles

Jūras pērles ir vērtīgākas par saldūdens pērlēm. Jūras pērlēm parasti ir diezgan regulāra forma un labs spīdums. Tās arī aug ātrāk par upes pērlēm. Jūras gliemenes dzīvo ne ilgāk kā 8–10 gadus, un tajās pērles ir atrodamas daudz retāk.

Jūras pērles tiek audzētas tādās pašās pērļaudzētavās kā saldūdens pērles, tikai atklātā jūrā.

Vispopulārākās ir akojas (jūras gliemeņu sugas) pērles un dienvidu jūru pērles.

Kultivētās akojas pērles tiek audzētas jūrā Japānas dienvidu piekrastē. Vislabāko akojas pērļu ražu izdodas ievākt laikā no rudens beigām līdz ziemas sākumam. Šajā laikā pērlēm ir vislabākais spīdums.

Akojas pērļu lielums var sasniegt 9 milimetrus, un tās maksā dārgi. Tiklīdz pērle ir lielāka par 8 milimetriem, tās cena līdz ar katru nākamo milimetru ievērojami kāpj.

Taiti jeb melnās pērles

Dienvidu jūru pērles ir retas, dārgas un tirgū tiek uzskatītas par elites klases pērlēm. Austrālijā un Indonēzijā tiek audzētas baltas un zeltainas pērles, Taiti un Franču Polinēzijas salās – melnas. Lai gan šīs pērles tiek audzētas tieši tāpat kā akojas pērles, dienvidu jūru pērles ir krietni lielākas – pērles lielums var būt no 6 līdz 20 milimetriem.

Taiti jeb melnās pērles

Taiti jeb melnās pērles. Katra melnā pērle ir brīnišķīgs dabas veidojums. Neviena pērle pēc formas nelīdzinās citai.

Jebkura pērle – apaļa, bumbierveida, pogai līdzīga – ir neparasti vērtīga, jo tai nav vajadzīga ķīmiska apstrāde, tāpēc ka pērles no gliemenēm tiek izņemtas jau pietiekami tīras, sausas un gludas. Tomēr ne visas juvelierveikalos redzamās pērles tiešām ir melnas. Reizēm meistari speciāli krāso baltās pērles, lai radītu īpašu efektu. Un, pat ja pērle ir augstas kvalitātes, tik un tā šāda melna pērle ir tikai imitācija. Dabiskas augstākās raudzes melnās pērles aug tikai Taiti.

Dabiskās jeb īstās pērles

Pērļu veids: dabiska pērle
Izcelsmes valsts: tiek iegūtas daudzās valstīs
Moluska suga: vairāku sugu moluski – gan saldūdens, gan jūras
Pērļu raksturlielumi: rūpīgi atlasītas investīciju klases pērles ar pareizu – gan apaļu, gan ovālu – formu un intensīvu spīdumu; tās skaidri atspoguļo apkārtējos priekšmetus, var būt dažāda lieluma.

Pērļu imitācijas

Līdzās dabiskajām un kultivētajām pērlēm ir radītas arī dažādas viltīgas imitācijas, piemēram, mākslīgās pērles, kas tiek izaudzētas, izmantojot moluska čaulu. Tehnoloģiski tas notiek šādi: pie gliemenes čaulas iekšējās virsmas tiek piestiprināts plastmasas kupols (lodīte), un pēc 6–12 mēnešiem izveidojušos pērlīti no gliemežvāka ārpuses izurbj laukā. Tad no pērles izņem lodīti, tā ka paliek vien apvalks ar tukšu vidu. Tas tiek tonēts vai no iekšpuses pārklāts ar krāsu vai matriču perlamutru. Pēc tam perlamutra apvalkā iepilda epoksīdsveķus un atveri arī pārklāj ar matriču perlamutru. Protams, šāda veida pērles ar epoksīdsveķu pildījumu ir krietni lētākas par īstajām pērlēm.

Piemēram, Maljorkas pērļu imitācijas ražošanā ir stingri jāievēro noteikts tehnoloģisks process, kas līdzinās pērļu augšanai dabā: alabastra lodīte slāni pēc slāņa tiek pārklāta ar perlamutra esenci, ko iegūst, pārstrādājot jūras organiskos elementus, proti, zivju zvīņas. Pēc katra slāņa uzklāšanas audzējamā pērle tiek žāvēta, pulēta un pārklāta ar nākamo esences slāni, līdz meistari ir ieguvuši pērli ar pietiekami biezu perlamutra slāni un atbilstošu spīdumu.

Jāpiemin arī sintētiskās pērles, ko īsti par pērlēm nevar uzskatīt. Dažāda lieluma sintētiskās pērles izgatavo visi, kam vien nav slinkums, un tās ir lētas.

  augš дальше: PĒRĻU AUDZĒŠANA  

informācija:
 Par kompāniju
 Kvalitāte
 Garantija
 Samaksa un piegāde
 Bieži uzdodamie jautājumi
 Reģistrācija
 Kontakti
ATGRIEŠANAS GARANTIJA 
 
Copyright © 2008-2025